Jak bezpiecznie korzystać z bankowości elektronicznej?

Użytkownicy korzystający z bankowości elektronicznej narażeni się na sporo rodzajów oszustw. Chociaż to może wzbudzać uzasadnione obawy to rewelacyjna informacja jest taka, że znaczna część oszustw jest wynikiem ludzkiego błędu. Tak długo, jak będziesz czujny podejmując inteligentne decyzje, możesz dużo zdziałać na rzecz bezpieczeństwa.

Oto parę sugestii, które pomogą Ci uchronić własne pieniądze przed przestępczością internetową.

Chroń własne hasło

Zawsze używaj mocnego hasła zawierającego kombinację liter, cyfr i znaków specjalnych. Przenigdy nie korzystaj z takich, które bardzo łatwo odgadnąć jak: haslo123 czy qwerty. Unikaj także wykorzystywania własnego imienia, nazwiska, numeru telefonu, adresu oraz daty urodzenia. Często zmieniaj hasło i nie przechowuj go na papierze. Nigdy się nim nie dziel z innymi osobami.

Używaj szyfrowanego połączenia

Nie otwieraj konta bankowego na darmowych, niekodowanych i publicznych połączeniach wi-fi. Nie loguj się na współużytkowanych komputerach i zawsze pamiętaj o wylogowaniu oraz zamknięciu okna przeglądarki.

Innym bardzo dobrym pomysłem jest stosowanie oddzielnej przeglądarki, dedykowanej jedynie dostępowi do konta bankowego.

Wykorzystaj opcje zabezpieczeń swojego banku

Większość banków oferuje dwustopniowy przebieg weryfikacji przelewów. Używaj tego zabezpieczenia.

Chroń urządzenia

Żeby zwiększyć bezpieczeństwo bankowości online, zweryfikuj, iż wszystkie urządzenia, z których korzystasz są chronione przed wirusami, hakerami i złośliwym oprogramowaniem. Zainstaluj odpowiednią zaporę antywirusową i pamiętaj, żeby korzystać wyłącznie z zaktualizowanego systemu operacyjnego.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Internet. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.