Jak zapobiegać oszustwom w trakcie zakupów online?

E-Commerce z każdym dniem oddziałuje coraz bardziej na Nasze życie. To tempo niezbicie się nie zmniejszy przyszłości. Znaczna część kupujących poprzez sieć www sądzi, iż bezpiecznie jest właśnie tam robić zakupy. W tym tekście postaram się przedstawić kilka kluczowych kwestii, które tyczyć się będą zapobiegania oszustwom.

Uaktualnij własny komputer

Istnieje parę istotnych aktualizacji, dzięki którym komputer będzie mniej podatny na ataki cyberprzestępców. Pamiętaj wobec tego, żeby mieć zawsze aktualny system operacyjny wraz z programami. Należy też robić cykliczne skanowanie antywirusowe celem wykrycia i usunięcia złośliwego oprogramowania.

Unikaj korzystania z publicznych sieci Wi-Fi

Publiczne sieci nie zapewniają solidnej ochrony i zostawiają przestrzeń na funkcjonowanie dla cyberprzestępców. Jeżeli musisz robić zakupy w podróży to lepiej jest korzystać z sieci komórkowej.

Szukaj symbolu kłódki w pasku adresu

Jeśli chcesz skorzystać z karty kredytowej w sklepie internetowym to zweryfikuj, że w pasku adresu znajdziesz ikonę zielonej kłódki. Takie witryny stosują technologię Secure Socket Layer (SSL), która szyfruje Twoje {nformacje i w efekcie uniemożliwia przejęcie poufnych danych.

Stosuj silne hasła

Ciężko jest zapamiętać wiele haseł, z których korzysta się w codziennym życiu. Jednak trzeba być pewnym, iż są one dostatecznie mocne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Internet. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.