Proste etapy zabezpieczające Twoje hasła

Hasła mają za zadanie zapewnić bezpieczeństwo Twoich kont na różnych stronach internetowych. Ponieważ są tak bardzo ważne, kluczowe jest, aby wszelkie wprowadzane dane i poświadczenia były zabezpieczone za pośrednictwem klucza szyfrującego. Każde Twoje konto powinno być zabezpieczone innym mocnym hasłem. Pomocnym zabezpieczeniem jest cykliczna zmiana hasła, która utrudni hakerom włamanie się na stronę. Ochrona danych nie jest taka uciążliwa, trzeba tylko troszkę ostrożności. Musisz jednak pamiętać o kilku ważnych kwestiach łączących się z dysponowaniem hasłami.

Dla każdego swojego konta stwórz inne hasło

Dobrym zwyczajem jest tworzenie unikalnych haseł dla wszystkich kont jakie posiadasz. Jeżeli do wielu kont użyjesz jednego hasła to istnieć będzie ryzyko, iż wtargnięcie na jedną stronę uczyni złamanie zabezpieczeń na innych.

Przechowuj hasła w tajemnicy i nie dziel się nimi

Swoje hasła możesz przechowywać w pliku lub specjalnie przyszykowanych do tego programach komputerowych.

Wykorzystuj długiego toku liczb, liter i znaków specjalnych

Im dłuższe i niepowtarzalne jest hasło tym trudniej jest je złamać. Długie hasła upraszczają bezpieczne przechowywanie wiadomości. Jeżeli do takiego ciągu znaków dorzuci się znaki specjalnie to niesłychanie trudno będzie intruzowi złamać kombinację. Stroń od stosowania ciągów znaków jak choćby „abcd” czy „123456”.

Weź pod uwagę opcję odzyskiwania hasła

Jeżeli zapomnisz hasła i utracisz dostęp do własnego konta powinieneś mieć jakiś sposób na odzyskanie dostępu do strony. Najpopularniejszym sposobem na otrzymanie powtórnego dostępu do konta jest reset hasła za pomocą e-maila.

Artykuł gościnny z serwisu ONP LP ORG

Ten wpis został opublikowany w kategorii Internet. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.