Trzy rodzaje usług hostingowych

Czy lada dzień zamierzasz uruchomić własny blog bądź stronę internetowa? Jeśli tak to niewątpliwie będziesz poszukiwać usługi hostingowej.

Zanim zdecydujesz się na jeden z kilku rodzai, musisz poznać wszystkie osiągalne możliwości. Kluczowe jest, abyś znał potrzeby związane z utrzymaniem Twojej strony internetowej. Poniżej znajdziesz opis kilku różnych opcji hostingu. Po zaznajomieniu się z nimi powinieneś być stanie wybrać stosowny dla siebie.

Bezpłatny hosting

Jak sama nazwa wskazuje, darmowy hosting może być wykorzystywany darmowo. Nie musisz płacić ani grosza za korzystanie z tego typu hosta. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli próbujesz zbudować stronę internetową dla zabawy to należałoby zarejestrować się na stronie proponującej tego rodzaju hosting.

Współdzielony hosting

W usłudze współdzielonego hostingu Twoja witryna ulokowana jest na serwerze, na którym jest już wiele innych stron. Tego rodzaju rozwiązanie jest stosunkowo oszczędne, ponieważ koszt utrzymania serwera dzielony jest na wielu użytkowników.

Hosting dedykowany

W przypadku dedykowanego hostingu Twoja witryna będzie umieszczona na serwerze, który nie będzie użyczany jakiejkolwiek innej osobie. Ponieważ witryna może korzystać ze wszystkich dostępnych zasobów to strony wczytują się bardzo szybko.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Internet. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.