W jaki sposób zniwelować spam?

To bardzo smutne, iż minęło już ponad dwadzieścia lat od czasu, kiedy Internet zyskał powszechne uznanie pośród ogółu społeczeństwa a my nieustannie musimy walczyć z niechcianymi wiadomościami mail. Niechciane i niezamawiane reklamy wciąż dostają się do setek milionów użytkowników poczty elektronicznej. Te wiadomości są niezwykle drażniące dla każdego kto je otrzymuje. W najgorszym wypadku ilość spamu może wpłynąć na stabilność funkcjonowania poczty poprzez zbędne zajmowanie przestrzeni na dysku.

Co gorsza, dzisiejsi spamerzy stali się bardziej wyrafinowani niż ich poprzednicy. Niestety dużo programów pocztowych nie radzi sobie z prawidłowym filtrowaniem wiadomości. Spamerzy z wiedzą i zdolnościami bezustannie odnajdują sposoby na zamieszczanie reklam w skrzynkach odbiorczych przeciętnych użytkowników Internetu.

Szczęśliwie nie wszystko jest stracone. Oto cztery proste koki, które pomogą Ci w zmniejszeniu liści spamu jaki dociera do Twej skrzynki pocztowej.

Zainstaluj captcha w swojej witrynie, żeby zmniejszyć ilość e-maili wysyłanych poprzez automatyczne programy. Roboty nieraz nie radzą sobie z przepisaniem słów z obrazka, który do tego może być lekko zniekształcony.

Nie zamieszczaj swojego adresu mail na stronie. To z pewnością wykluczy znalezienie Twojego adresu i wciągnięcie go do list mailingowych.

Wyłącz komentarze na swoim blogu. Niewątpliwie musi to być przemyślana decyzja. Jeżeli Twój blog odwiedza wiele osób, które aktywnie udzielają się w komentarzach to wartość tej społeczności z pewnością przewyższa niedogodności powiązane z niechcianymi mailami. Ponadto jeżeli nie spodziewasz się wielu cennych wpisów to wyłącznie możliwości komentowania usunie wszystkich spamerów.

Bądź bystry i czujny, a zmniejszysz ilość niechcianych wiadomości elektronicznych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Internet. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.